HAPPY HALLOWEEN

31. october 2010 at 13:04 | BaVi |  MY DIARY
Dnes (31. října) se převážně v anglicky mluvících zemí (USA, Velká Británie, Irsko,....) slaví svátek Halloween (v ČR ho slaví jen málo kdo).
Slovo Halloween vzniklo z All - hallow - even doslova Předvečer všech svatých, Halloween vychází původně z pohanského (keltského) svátku Samhain - pohanského nového roku (konce pohanského léta).

Znaky Halloweenu: dýně, speciálně vyřezané se svíčkou uvnitř (tzv. Jack - o´- Lantern), dále čarodějnice, duchové, černé kočky, košťata, oheň příšery, kostlivci a podobně. Barvy černá a oranžová.

Halloweenské hry:
° Bobbing for Apples: Nepochybně oblíbená a nejznámější Halloweenská hra ze všech. Necháme plavat jablka ve velké kádi s vodou. Cílem této hry je uchopit jedno z jablek a vyndat ho ven pouze za pomoci úst. Ruce musí být drženy za zády hráče. Kdo to jablko vytáhne má štěstí.
° Apple Pass: Tato hra může být hrána nejen s jablky ale i s pomeranči. Seřadíme děti do dvou řad, v každé řadě musí být stejný počet dětí. Děti musí přemístit jablko/pomeranč osobě za sebou za pomoci pouze brady. Jestliže někomu jablko upadne, musí tým začít od začátku od první osoby.
°
Ghost Stories:
 V této hře jde o to udělat maximální efekt. Děti si vymyslí příběh a převlíknou se do kostýmů. Příběh by měl být klasický duší příběh nebo městská legenda. Svíčky, divné nosy a skryté vtípky vytvoří ten pravý strach.
O
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement