ALYSON HANNIGAN - ŽIVOTOPIS

27. august 2010 at 10:30 | BaVi |  AH - READ
A
Datum narození: 24. 03. 1974
Místo narození: Washington, D.C., USA
Znamení: Beran

Její první setkaní se světem show businessu proběhlo ve věku 4 let, kdy se začala objevovat v reklamách. V té době se rodina přestěhovala do Atlanty a později do Kalifornie, kde byl dostatek příležitostí v podobě konkurzů na různé role. Ve 14 se konečně objevuje ve větší roli ve filmu "My Stepmother is an Alien". Malou zajímavostí je fakt, že v tomto filmu se vedle ní objevil také Seth Green, který vytváří jednu z postav v Buffy.


Poté se Alyson Hannigan ještě objevila v několika filmech točených pro televizi, ale byla jen jednou z mnoha neznámých tváří. Teprvé role Willow v již zmíněném seriálu Buffy, přemožitelka upírů (1997- 2003) jí umožnila plně odstartovat kariéru herečky. Posatva Willow Rosenbergové je nejdřívé plachá outsiderka, později se stane úspěšnou čarodejkou, projde si zlem. Zajímavé je, že se o tuto roli vůbec neucházela a dokonce už byla pro Willow vybrána jiná herečka( Reg Ryan). Producent seriálu to nakonec změnil. Alyson se objevila ve všech 144 epizodách a navštívila i seriál Angel. V jednom díle Buffy "Once more with feeling" který je pojat v muzikálovém duchu Alyson zpívala pouze čtyři věty, protože jak sama říká zpívat neumí. Al sama říká, že si Willow zamilovala, je její největší role v životě.

V roce 1999 si zahrála v úspěšné komedii American pie postavu podivné flétnistky Michelle. Alyson byla původně nabídnuta role Heather, ale protože se jí více líbila postava Michelle dostala jí. Zahrála si i v American pie 2 a American Wedding kde měla hlavní roli.

Alyson má ráda fotbal, ale aktivně ho nehraje moc často z důvodů zranění ve 13 letech. Je fanynkou Shirley Temple a miluje delfíny. Je znalá i počítačů a přestože neumí všechno to, co v roli Willow předvádí, běžné dovednosti, jako poštu či prohlížení internetových stránek, zvládá s přehledem. Rozhodně nelze přehlédnout i fakt, že o ní byla napsána písnička skupinou nesoucí název "Klopecs".

Hraje v serialu "How I met your mother" (2005) Lily Aldrinovou snoubenku nejlepšího přítele hlavního hrdiny.

Alyson se 11. října 2003 provdala za Alexise Denisofa (svého hereckého kolegu ze seriálů Buffy, přemožitelka upírů a Angel, ve kterých hrál postavu Wesleyho Wyndama-Pryce).
Po šesti letech manželství se Alyson a Alexis stali 24. března 2009 pyšnými rodiči své prvorozené dcery Satyanay Denisof.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement